معرفی پنل‌ سه بعدی 3D Panel

تری دی پنل ( 3D Panel ) چیست؟ تریدی پنل چه مزایایی دارد؟ پنل سه بعدی چه کاربردهایی دارد؟ خرید تری دی پنل را از کجا انجام دهیم؟ و…
تا انتهای این مقاله از سایت یزدثمین با ما همراه باشید، تا پاسخ سوالات خود را در مورد تریدی پنل بیابید.

تری دی پنل

در بخش های شمالی ایالات متحده همه ساله بسیاری از مردم در اثر طوفان های سنگین خانه های خود را از دست می دهند. یکی از بدترین طوفان ها در بیستم اکتبر 1992 در فلوریدای جنوبی رخ داد. بعد از فروکش کردن طوفان، ساختمان های پیش ساخته بافناوری پنل‌های سه بعدی، در برابر طوفان با سرعت 190 کیلومتر در ساعت مقاومت کردند. و هیچ گونه آسیبی ندیدند. این در حالی است که بعضی از سازه های موجود در آن منطقه آسیب شدید دیدند.

در دانشگاه کالیفرنیا تمامی دیوارهای خارجی بر اساس 3D Panel ساخته شد.

در تاریخ 28 ژوئن 1992 زلزله ای به شدت 6.9 در مقیاس ریشتر منطقه کالیفرنیا را لرزانید. که مرکز زلزله 80 کیلومتر از محل ساختمان دانشگاه فاصله داشت. براساس گزارش این ساختمان در برابر زلزله که به مدت یک دقیقه کامل ادامه داشت هیچ گونه آسیبی ندید. به طور کلی ساختمان های 3DPanel  مقاومت بسیار مناسبی در برابر نیروهای جانبی با دو زلزله از خود نشان می دهند.

مقاومت سازه بیمارستان در برابر تورنادو
مقاومت 3DPanel

سیستم 3DPanel براساس ایده هایی از قبیل:

  • ساختار پوششی
  • دوام
  • عایق بودن در برابر حریق
  • صوت و رطوبت داخلی
  • دستیابی به فضای مفید بیشتر
  • بهینه سازی انرژی
  • مقاومت در برابر نیروی جانبی باد و زلزله
    مورد طراحی قرار گرفته است.

این سیستم در واقع یک روش نیمه پیش ساخته سبک جهت ساخت سازه های بتن آرمه است.

یک سازه 3DPanel شامل یک پانل به همراه Eps منبسط شده (پلی استایرن) می باشد، که بر روی آن دو لایه ، شبکه جوش شده فولادی است و توسط یک سری المان های خرپایی به یکدیگر متصل می شوند و پس از نصب به ضخامت 40-80 میلی متر با بتن شاتکریت می شود.

خرید تری دی پنل در یزد
خرید تری دی پنل در یزد

اگر شاتکریت به ضخامت 40 میلی متر اجرا شود فاصله بین پلی استایرن تا شبکه مش 20 میلی متر در نظر گرفته می شود که با شاتکریت پر می شود و ضخامت 20 میلی متر باقی مانده توسط شاتکریت سطح بیرونی مش را می پوشاند. لازم به ذکر است این عمل برای دو سطح پانل انجام می شود.

سازه 3DPanel قدرت و هماهنگی مضاعف خود را از اسکلت بتنی و مفتول های مورب کسب می کند. این پانل ها به عنوان المان دیوار و سقف ساختمان به کار می روند. پانل ها علاوه بر نقش جداسازی فضای معماری به عنوان دیوار باربر قائم و برش گیر در برابر بارهای جانبی نیز عمل می کنند و از مقاومتی که از اتصال مش ها به یکدیگر حاصل می کنند جهت پایداری در برابر زلزله و بادهای تند استفاده می شوند.

یزدثمین تولید کننده انواع 3D panel . برای خرید تری دی پنل و اطلاعات بیشتر در مورد محصولات یزد ثمین با ما تماس بگیرید.

.

, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
مزایای دستگاه های تمام اتومات 3D PANEL
نوشتهٔ بعدی
نهمین نمایشگاه صنعت ساختمان بندر عباس

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید