نحوه رفتار و جزئیات نصب 3DPanel

در مقاله قبلی در مورد 3DPanel و تاریخه اون صحبت کردیم در این بلاگ در مورد نحوه رفتار و جزئیات و نصب صحبت خواهیم کرد با یزد ثمین همراه باشید .

نحوه رفتار و باربری المان ها

المان های دیوار، برای بار برشی طراحی و برای بار محوری (رفتار ستون) و لنگر خمشی کنترل می شود. تحقیقاتی که اخیرا در مورد 3DPanel انجام گرفته اکثرا در مورد بار قائم شامل برش لایه ای و یا آزمایشات خمشی می باشد. در آزمایشات خمشی مشخص شد در مواردی که شبکه جوش شده دچار خمش توام با کشش قرار گیرد باعث گسیختگی ترد می شود که علت آن کوچک بودن سطح مقطع فولاد و ضعیف شدن آن ها در محل جوش می باشد که به تمرکز تنش منجر می شود.

در این مواقع استفاده از میلگردهای کمکی در قسمت هایی که به کشش می افتند گسیختگی را به طور قابل ملاحظه ای تقلیل می دهد. همچنین در محل اتصال ها و کنار بازشوها باید آرماتور تقویتی طبق طراحی تعبیه شود. پی این سازه ها نواری یا گسترده اجرا می شود و پی منفرد در این سازه ها کاربردی ندارد، آرماتورهای انتظار در محل قرارگیری دیوارها تعبیه می شود و پانل های دیوار را به پی مهار می کنند.

پانل سقف به صورت دال یک طرفه عمل می کند و این به دلیل وجود اعضای برش گیر در جهت طولی پانل است. این پانل ها در کنار یکدیگر مستقر شده و روی پانل های دیوار نصب و توسط آرماتورهای انتظار مهار می شوند. لایه های پلی استایرن نقش قالب برای بتن ریزی و همچنین عایق حرارتی و صوتی را ایفا می کنند. پانل های سقف دیافراگم صلب را تشکیل می دهد. بار جانبی ناشی از باد یا زلزله از طریق دیافراگم صلب به نسبت سختی بین دیوارها توزیع می شود.

نحوه نصب تاسیسات

لوله های تاسیساتی و برق در فاصله بین شبکه مش و لایه عایق نصب می شوند. در صورتی که مقداری از شبکه برای نصب برید می شود می بایست تقویت های لازم در اطراف بریدگی انجام شود.

کابل های برق از جنس PVC نباید با EPS (پلی استایرن) تماس داشته باشند. به همین جهت باید درون یک لوله قرار گیرند (لوله سیم پوش) و یا در صورت عدم استفاده از لوله آن را با فاصله از EPS نصب کنند. اجرای شاتکریت پس از نصب تاسیسات صورت می گیرد.

سقف سازه 3DPanel  بعد از اتمام نصب کامل دیوارها اجرا می گردد.

نحوه نصب تاسیسات
اجرای همزمان و آسان کارها و در نتیحه صرفه جویی در زمان اجرا
نحوه نصب تاسیسات
اجرای همزمان و آسان کارها و در نتیحه صرفه جویی در زمان اجرا
, , , ,
نوشتهٔ پیشین
نهمین نمایشگاه صنعت ساختمان بندر عباس
نوشتهٔ بعدی
نحوه اجرای 3DPanel باربر برای ساختمان های متعارف یک تا دو طبقه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید